Ankara’da En İyi İmplant Diş Tedavisi

İmplant diş, ağızda eksik olan dişlerin fonksiyonlarını yeniden kazandırmak ve estetik sağlamak için çene kemiğine vida yardımı ile sabitlenen ve uygun malzemelerden yapılan dişler olarak adlandırılır. Kaplama, protez ve köprülere göre daha güvenli ve fonksiyonel bir yöntemdir.

İmplant diş kelimesi yabancı kökenli bir kelime olmasına karşın son zamanlarda yaygın olarak kullanıldığı için artık birçok kişi tarafından bilinmektedir. İmplant diş son 20 yılda oldukça yaygın olarak telaffuz edilmeye başlanmıştır. Son 20 yılda büyük bir gelişim göstermeyi başaran İmplant diş artık birçok diş hastasının ilk tercihi arasında yer alıyor. Gerek uygulaması gerekse de estetik görünüşü ile doğal dişlere en yakın dişler olarak tanımlanmaktadır. Peki, diş implantı nasıl uygulanır?

Diş implantı insan vücudu ile uyumlu olan titanyum vidalardan yapılmaktadır. Çene kemiğine sabitlenen vidaların üzerine daha sonrasında kron kaplanmaktadır. Titanyum vida ise diş kökü görevi görmesi için özel olarak geliştirilmiş vida şeklindedir. Bu sayede diş çene kemiğine sağlam bir şekilde tutunur. İmplant dişler bir ya da birden fazla dişin dökülmesi durumunda rahat bir şekilde uygulanabilmektedir. İmplant diş tedavisi uygulandıktan sonra hastalar günlük yaşantılarına aynı gün içerisinde dönebilmektedirler.

İmplant diş tedavisine ilk olarak lokal anestezi ile başlanmaktadır. Cerrahi müdahaleden korkan hastalar içinse lokal anestezi ya da sedasyon uygulanır. Hasta cerrahi müdahaleye hazırlandıktan sonra diş eti açılır ve diş kemiği ortaya çıkartılır. Çene kemiği ortaya çıktıktan sonra ilk olarak rehber olabilecek bir delik açılır. Rehber deliği açıldıktan sonra bu delik yavaş yavaş genişletilerek implant dişe uygun büyüklüğe getirilir. Daha sonrasında ise implant diş buraya otutturulur.

İmplant yapıldıktan sonra bu bölgede kemik oluşumu ve bölgenin hemen iyileşebilmesi için buraya kapak yapılır. Daha sonrasında dikiş işlemi uygulanarak birkaç aylık bir bekleme sonrasında bu bölgenin iyileşmesi beklenir. Bölge iyileştikten sonrada diş yerine yerleştirilir. Böylece İmplant diş yapımı tamamlanmış olunur. Eğer sizde doğal görünümlü dişlere kavuşmak istiyorsanız o zaman implant dişleri tercih edebilirsiniz. Hangi implant diş markasını seçeceğinizi ise doktorunuzdan öğrenmeniz mümkündür.

Kaliteli ve uzun yıllar kullanmak istediğiniz bir implant tedavisi varsa mutlaka danışma hattımızı arayınız.