Dental İmplant Nedir

İmplant Diş Örnekleri

Dental implant vida formunda titanyumdan üretilr ve çene kemiği içerisine yerleştirilmektedir. Güvenli bir diş kökü görevini üstlenir. İhtiyaç duyulursa üzerine kron veya köprü yapılabilir. Ankara, İstanbul ve Antalya ‘da implant tedavisi hakkında soru sorabilir, randevu alabilirsiniz.

Dental İmplant Ne Zaman Bir Alternatif Olur ?

Tek, kısmi veya total diş eksikliği sorunlarında dental implant size kalıcı ve konforlu bir çözüm getirecektir.

Tek diş eksikliği;

Tek diş eksikliğiniz varsa, tek diş implant uygulaması genellikle çiğneme fonksiyonunu restore eder ve doğal görünümlü dişe sahip olmanızı sağlar!

Kısmi Dişsizlik;

Kısmi dişsizlik durumlarında, birkaç implant desteklenen köprü ya da kronlar, işlev ve görünüm açısından doğala en yakın ideal çözümler sunar.

Total Dişsizlik;

Eğer üst ya da alt çenenizde (veya her ikisinde birden) total dişsizlik sorununuz varsa yeterli sayıda implant ile desteklenmiş yada sabt protez seçeneklerinden birini (veya her ikisini) seçebilirsiniz.
İmplant Diş Örnekleri

İmplant Diş Örnekleri

Sabit protez 5 yada daha fazla implant ile desteklenir ve yalnızca diş hekimi tarafından geri çıkarılabilir.

Hareketli protez sabit kullanılabilen fakat ihtiyaç duyulduğunda kolayca çıkarılabilen taşıyıcı parçalar kullanılarak iki ya da daha fazla implantla tutturulmuş üst yapılardır.

Protez implant üzerine yerleştirildiğinde topuz tutucular sayesinde sıkıca tutturulur. Konuşma, çiğneme ve gülme gibi hareketlerde kesinlikle çıkma riski yoktur. Tedavi seçeneği hastanın kendi kişisel durumuna bağlıdır.

Hem sabit, hemde hareketli protez implant dişler sizin gülerken, çiğnerken, konuşurken hiç bir endişe duymadan hayatınızı yaşamanızı sağlamaktadır.

Dental implant ve estetik dişler

Dental implant ve estetik dişler – Alınan Resim Referans Amacı ile Koyulmuştur.

Geleneksel Protezlere Kıyasla Dental İmplantlarla Desteklenen Protezler Arasında Nasıl Farklılıklar Vardır ?

  • Doğal dişler gibi işlev görür, kendi dişleriniz gibi görünür ve öyle hissettirir.
  • Konuşmanızı, gülmenizi ve yemek yemenizi güvenli kılar. Çıkmaz, haretket etmez.
  • Rahat kullanılır ve kalıcıdır.
  • Destek için fazladan dişlere gerek duymaz. Bu sayede sağlam dişlerinizin kesilmesine veya çekilmesine ihtiyaç duyulmaz.