Doğal Dişlerinize En İyi Alternatif Nedir?

İmplant diş hiç kuşkusuz ki doğal dişlere en iyi alternatif dişlerdir. Diğer dişlere göre çene kemiğine daha iyi oturan implant dişler size daha iyi bir çiğneme ve konuşma sunmaktadır. Ayrıca implant dişler sayesinde gülüşünüz ve dişlerinizin görünümü de doğal halinde olacaktır. kısacası implant diş, eksik olan dişlerin estetikliğin ve fonksiyonelliğini devam ettirebilmek için çene kemiğine sabitlenen vidalı dişler olarak adlandırılabilir.
İmplant diş 21.yüzyılda yaygın olarak kullanılmaya başlandığı için birçok farklı çeşidi bulunuyor. Bunlar arasında ise en çok dikkat çekeni vidalı implant dişlerdir.

İmplant dişler üzerinden süren araştırmalar 1809 yılına kadar dayanmaktadır. Bu nedenle günümüzde neredeyse mükemmele yakın implant dişler bulunmaktadır. Bunlara göre nispeten daha az kaliteye sahip olan yeni implant diş markaları da bulunmaktadır. Bu nedenle implant diş alacağınız zaman sizde doktorunuzdan daha fazla bilgi almalı ve doktorunuzun tavsiyelerine uymalısınız.

İmplant diş henüz yeni yeni yaygınlaşmaya başladığı için bu konuda çok fazla şey bilinmiyor. Bunlardan bir tanesi de implant dişlerin her olayda kullanılabileceği midir? İmplant diş kemikte yeterli yer olduğu her durumda kullanılabilir. İsterseniz bir dişinizi isterseniz birden fazla dişinizi implant yaptırabilirsiniz.

İmplant diş her hastaya ya da her bölgeye uygulanmayabilir. Çünkü implant dişler vidalı oldukları için uygulanacak olan bölgedeki çene kemiğinin istenilen genişlikte ve derinlikte olması gerekiyor. Aksi durumda implant diş uygulanmaz. Ayrıca implant dişler kemik gelişimi tam olarak tamamlanmamış olan hastalara da uygulanmaz. İmplant diş uygulaması sırasında ise diş eti hastalıklarının olmaması gerekir. Bu nedenle diş eti hastalıklarına karşıda önlem almanız gerekiyor.

İmplant diş uygulanacağı zaman ilk olarak kemiğe tam oturması için vida takılır. Bu vidaların 3 – 6 aylık bir iyileşme süreci vardır. Bu süre içerisinde dişlere çok fazla yük binmemesi gerekiyor. Bu süre içerisinde ise doktorunuz sizde geçici bir protez uygulayacaktır. Kısacası implant diş birçok dişe göre size daha fonksiyonel bir işlev sunacaktır. Ayrıca görünüşü de doğal dişleri andırmaktadır. Hangi implant diş markasını kullanacağınızı ise doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.