İmplant Diş Uygulaması

İmplant Uygulaması Ankara’da Nerelerde Yapılabilir

İmplant, titanyum malzemelerden imal edilen ve diş kökünü taklit etmek için kullanılan yapay köklerdir. İmplant hem diş kökü hem de dişin yapay olarak yapılmasıdır. İmplant diş tedavisi İstanbul klinikerinden sorunsuz olarak gerçekleştirilmektedir. Genel ve ciddi rahatsızlıklara bağlı olarak dişleri fonksiyonunu yitiren tüm kişilere İmplant diş Ankara kliniklerin de uygulanabilmektedir. . Ankara diş klinikleri için hemen danışma hattımızı arayınız ve ücretsiz muayene randevunuzu alınız.+90 545 286 0 347. İmplant dişler sayesinde dişlerdeki fonksiyonlarda tekrar kazandırılmış olunacaktır. Ancak implant dişler uygulama yöntemleri nedeniyle her hastaya uygulanamaz. Bunun için hastanın çene kemiğinin uygun olması gerekiyor. Çene kemiğinizin yapısının uygun olup olmadığı konusunda bilgi almak için randevu alabilirsiniz.

Sağlıklı Dişler

Son yıllarda ülkemizdeki diş uygulamaları hızlı bir şekilde gelişmeye başladığı için artık İmplant diş uygulaması çok kolay bir şekilde yapılabiliyor. Özellikle Protez diş İstanbul ve Ankara Klinikleri modern teknolojik altyapıları sayesinde implant dişler üzerine protez dolgular uygulanmakta ve bu sayede de dişlere fonksiyonları geri kazandırılmaktadır.

Protez dişler ise kişilerin ağızlarındaki diş eksikliklerine göre farklı şekillerde uygulanabilir. Hareketli ve hareketsiz olmak üzere iki farklı türü bulunuyor. Hareketsiz Protez diş uygulamaları tek ya da birkaç dişin eksik olması durumunda uygulanmaktadır. Köprü ya da implant şeklinde uygulanabilirler. Hareketli protezler ise birden fazla dişin işlevini yitirmesi sonucunda uygulanır. Bu dişlere ise aynı zamanda damak dişleri denilebiliyor. Damağı kapatacak şekilde oluşturulan dişler ağız kısmına tutacaklar ile yerleştirilir ve istenildiği zaman hasta tarafından çıkartılabilir.

İmplant Uygulaması

Estetik dişler ağzındaki dişlerin bir ya da bir kısmı yamuk ya da şekilsiz olan hastalara uygulanmaktadır. Bunun içinde protez ya da porselen gibi maddeler kullanılabilir. Estetik diş klinikleri Ankara’da bu uygulamalarda öncelikle hastanın diş ve çene kemiği yapısı incelenir. Daha sonrasında ise sorunlu olan dişler düzeltilir ya da yerine implant dişler uygulanabilir. Dişlerinizin uygunluğu konusunda fikir sahibi olabilmek için danışma hattımızı arayınız. Estetik diş uygulamasından sonra ise hastanın tüm dişleri daha düzgün bir yapıya kavuşacaktır. Ayrıca dişler güçlendirildiği içinde daha güçlü çiğnemelere karşıda dayanıklı olacaklardır.